Autogames Rallysprint Kopná 2012 pohledem Pavlíny Tydlačkové

23.05.2012

Kopná byl pro mě loni první závod a také jsem se na něj velmi těšila jediné co, tak mě netěšila předpověd počasí…ale vždy to nemůže být jen tak jak by člověk chtěl…Májová a Kameňák byl pro mě největším oříškem, Kameňák hlavně kvůli technice a Májová, jelikož máme s Pájou tak rádi přírodu, nám těchto míst nabízela spoustu. Tak jsme se snažili precizně udělat rozpis…To že to bude těžká rally nám dal vědět po půlce dne tréninku i Megan který i přes příslib celkové revize a technické kontroly odprovodil převodovku na onen svět.

Ráno jsme odstartovali na suchých gumách, buď a nebo…no a tak nám hned po startu RZ Kameňák začalo lít, jak kdyby nám to na cestu lili kýblem, rázem z auta nebylo vidět nic a my jeli shrbené jak v tanku jen s malinkým průzorem..Na podkopce jsme si udělali výlet skokem přes mostek kde jsme ztratili velmi mnoho času a nakonec jsme se ani nevím jak, ocitli zpět na cestě a švihali jsme si to dál.

V dalších erzetách nás čekal ještě výlet na louku, kde nám prorazil cestu přes ohradník už pan Rujbr a Nesvadba..poté  defekt…na kterém jsme jeli půl  podkopky a  ve finále i po ráfku…

Stálo nás to spoustu nervového vypětí a v posledním servise jsme zjistili že jsme třetí ve třídě, tím pádem jsme zvolili taktiku dojet a hodně zvolnili tempo, protože zezadu na nás už nikdo netlačil byla by velká škoda  nedojet jen kvůli  nějaké chybičce…tak jsme jeli jak na nákup do Kauflandu, mávali fanouškům  pořadatelům a kolemjdoucím štvalo mně sice, že nejedu tak jak bych chtěla, ale někdy není špatné jet na jistotu. A jelikož je náš teamový kolega gentleman, tak nás v předposlední Rz posunul na druhé místo. Ve finále Speed Racing Team obsadil ve třídě 7 celou bednu, což asi nikdo z nás ani nečekal….Rally Kopná je krásný, zrádný a velmi náročný závod a komukoli se podaří dokončit, tak vyhrává……….

Dále máme v plánu Krkonoše, pokud se podaří sehnat dostatek financí..

 

Pavlína Tydlačková

Foto: Martin Konopáč

KomentářePřidat komentář