AZ Pneu rally Jeseníky 2012 pohledem Martiny Daňhelové

03.10.2012

Tyto závody jsou pro nás vždy srdcovou záležitostí, jelikož si zde připomínáme naše první krůčky v rally. Letošní ročník byl pro nás již pátým startem ve Šternberku tentokrát ve třídě 8. Již startovní listina napovídala, že boj ve třídě o čelní pozice bude velmi těsný vzhledem k silné konkurenci, která se zde sešla. Tratě v podhůří Jeseníků byly jako vždy technické se záludnými kluzkými úseky.

Při tréninku jsme si vychutnávali krásné babí léto, ale v sobotu jsme se probouzeli už do deštivého rána. Ani déšť nám nevzal chuť do závodění a na prvním měřeném úseku jsme nechali všechny soupeře za sebou. Bohužel v dalších úsecích jsem se dopustila pár školáckých chyb a tak jsme se na prvním místě moc dlouho neudrželi. V servisu jsme nabrali nové síly a koncentrovali jsme se na druhou polovinu závodu.

Odpoledne se počasí umoudřilo a tratě začaly rychle osychat. Zbylé rychlostní zkoušky jsme už spolehlivě absolvovali a jistili si třetí místo ve třídě a první místo v dámském poháru. Další úspěšné účinkování v Jeseníkách máme za sebou a už nyní se můžeme radovat z celkového druhého místa ve třídě 8 a prvního místa v dámském poháru pro rok 2012.

Martina Daňhelová

Foto: Martin Konopáč

KomentářePřidat komentář