Dzień dobry, Czarny – Kogut !

25.09.2012

Honza Černý s Pavlem Kohoutem mají v předstihu splněný plán v České republice, kde ještě před poslední soutěží MMČR jsou jasnými mistry v kategorii dvoukolek, vítězi třídy 5, ale také vítězi Citroën Racing Trophy. Ve hře je ale stále ještě lákavý evropský mistrovský titul, a tak Jan Černý s Pavlem Kohoutem v těchto dnech balí zavazadla na Rajd Polski.

Šotolinová soutěž Rajd Polski má světové renomé. V roce 2009 byla součástí světového šampionátu a na těžkých rychlostních zkouškách v okolí jezer Mikolajki si vylámali zuby i ti nejzkušenější jezdci světového šampionátu. Zdejší tratě do jisté míry připomínají šotolinové rychlostní zkoušky slavné finské rally, ale jsou většinou na užších cestách a na hlubší šotolině. „Náš Citroën DS3 R3T jsme museli vybavit speciálním šotolinovým podvozkem, který použijeme jen pro tuhle jednu soutěž. Letos jsme na šotolině v evropském šampionátu nikde nezávodili. V nastavení vyjdeme z hodnot Citroën Racingu a budeme se snažit si auto nastavit podle svého až v průběhu shakedownu v místě soutěže. Na start na šotolině se už moc těším, je to můj oblíbený povrch, i když mnohem více máme odjeto na asfaltu. Šotolina je ale o hodně zábavnější,” říká k trati Rajdu Polski Jan Černý.

Situace v FI A mistrovství Evropy je momentálně taková, že mezi dvoukolkami není ještě rozhodnuto. Posádka Jan Černý – Pavel Kohout je po vítězství na Jänner Rally, na italské Mille Miglia a na Barum Rally ve vedení dvoukolek, ale svou pozici musí právě v Polsku ještě potvrdit. „Zisk titulu mistrů Evropy je pro nás prioritou a to je důvod, proč do Polska jedeme. Pojedeme tedy takticky hlavně s ohledem na zisk potřebných bodů. Šotolinu si ale rozhodně chceme užít, takže rozhodně nepojedeme pomalu,” dodává Honza Černý, který do Polska jede opět posílen o svůj media tým s video kamerami, který bude připravený v průběhu soutěže předávat do České republiky videosestřihy a rozhovory s posádkou Černý – Kohout tak, aby ani fanoušci doma nezůstali ochuzeni o šotolinový zážitek.

V souvislosti s blížícím se startem posádky Jan Černý – Pavel Kohout na domácí Rally Příbram přiomínáme, že na stránkách www.pribram.cz je možné shlédnout video pozvánku Honzy Černého před touto rally, kde nechybí pohled do zákulisí rally a přípravy posádky před automobilovou soutěží.

KomentářePřidat komentář