Jan Sýkora hlásí premiéru se Super 2000. A nejen to...

25.04.2013

Hned dvojí změnu techniky letos plánují Jan Sýkora a Martina Škardová. Tu první uskuteční už při své oblíbené Galaxy GRS Rally Lužické hory, když vymění tradičního lancera za fabii Super 2000. Zhruba v polovině roku se pak na dílně týmu Sýkora Racing objeví vytoužená Fiesta R5, která bude fanouškům slavnostně představena během června ve svijanském pivovaru.

Lužické hory jsou podnikem, který pro Honzu končí buď velkým úspěchem, nebo naprostým fiaskem. V roce 2008 zde senzačně zvítězil a předloni vybojoval bronz. V letech 2009, 2010 a 2012 ho však naopak hned v úvodu severočeské soutěže vyřadily technické problémy. Tak či onak patří tato soutěž k jeho oblíbeným. „Lužické hory jsou spolu s Pačejovem a Bohemií naší domácí soutěží. V kraji jejich konání máme mnoho přátel, fanoušků a reklamních partnerů. Letos zde navíc zažijeme premiéru s fabií Super 2000. Do té usedneme vzhledem k blížícímu se plánovanému prodeji našeho lanceru a budeme s ní závodit až do dodání fiesty R5. S fabií jsem už absolvoval patnáct kilometrů loni po závěrečném sprintu ve Vsetíně. Ve čtvrtek před soutěží v Lužických horách pak máme v plánu seznamovací test. Doufám, že se s fabií rychle sžijeme a budeme s ní nejméně stejně rychlí jako s lancerem. Jízdu s áčkem považuji též za dobrou přípravu pro přestup do fiesty,“ přibližuje Honza důvody, které jej ke změně techniky motivovaly.

A jaké má populární "Syky" ambice? „Po nulovém zisku kvůli odstoupení na Vrchovině potřebujeme získat co nejvyšší bodový základ do dalšího průběhu sezóny. Těšíme se na cennou možnost porovnání s tovární škodovkou pilotovanou Esapekkou Lappim a zvědaví jsme taky na souboj s Honzou Dohnalem. Dosud jsme s ním soupeřili sice v jedné třídě, ale přece jen s auty jiné koncepce. Právě s Honzou Martina už ve speciálu S2000 startovala roku 2010 v Příbrami, loni též absolvovala testování továrního týmu Škoda Motorsport vedle Honzy Kopeckého. Pro mě to tedy bude na rozdíl od ní premiéra s touto technikou,“ těší se třetí pilot loňské absolutní sprinterské klasifikace a přidává dobrou zprávu pro příznivce rychlých automobilů a piva: „V červnu představíme našim fanouškům a kamarádům ve svijanském pivovaru nový speciál Ford Fiesta R5, na který už netrpělivě čekáme. Přesný termín a další podrobnosti pochopitelně upřesníme. Dát si lahodný zlatavý mok při pohledu na takovou krasavici, to bude ta správná letní idylka.“

„Pozorným divákům jistě neunikne, že na naši fabii vezeme upoutávku na chystanou knihu o Rally Bohemia, jejíž prodej bude spojen s charitativní akcí pro mladoboleslavskou dětskou nemocnici. O knize i o projektu se na stránkách www.eWRC.cz čtenáři dozví v nejbližší době,“ dodává závěrem Honza, který se sympatiemi k Bohemii nikdy netajil.

 

Vlastimil Resl

Foto: Tomáš Poleník, Martin Konopáč

KomentářePřidat komentář