NEO – Petroeltech Rally Team przed 22. Rajdem Dolnośląskim

16.10.2012

Przed nami finał sezonu 2012 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zdobywcę tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej poznaliśmy już podczas wrześniowego Rajdu Koszyce, ale w pozostałych kategoriach ostateczne rozstrzygnięcia jeszcze nie zapadły i areną walki o mistrzowskie tytuły będzie 22. edycja Rajdu Dolnośląskiego. Przed szansąpowtórzenia zeszłorocznych sukcesów w grupie R, klasie 5 oraz kolejnej wygranej w Citroën Racing Trophy Polska stoją posiadacze szóstego numeru startowego - Jan Chmielewski i Jakub Gerber. Rajdową bronią krakowsko – poznańskiego duetu będzie Citroën DS3 R3Tw barwach zespołu NEO – Petroeltech Rally Team.

Jan Chmielewski: Przez cały sezon prezentowaliśmy dobrą prędkość, jednak w kilku ostatnich rajdach brakowało nam odrobiny szczęścia, przez co niemożliwe było postawienie „kropki nad i”. Wprawdzie wygrywaliśmy większość odcinków specjalnych, ale w decydujących fazach Rajdu Rzeszowskiego i Rajdu Polski pogrążyły nas „kapcie”, a w Koszycach zastrajkowała skrzynia biegów. Na Rajd Dolnośląski jedziemy bardzo zmotywowani, a naszym jedynym założeniem jest zwycięstwo – gramy o tytuły mistrzowskie w grupie R, klasie 5 oraz o wygraną w Citroën Racing Trophy. Mamy nadzieję, że tym razem pech nas nie dosięgnie. Ten ostatni w tegorocznym cyklu RSMP rajd chciałbym pojechać dla moich wspaniałych sponsorów, którzy od lat mnie wspierają, zarówno w zwycięstwach, jak i w chwilach, kiedy nie wszystko idzie tak jak powinno. W ubiegłym roku właśnie na Rajdzie Dolnośląskim wspólnie świętowaliśmy zdobycie mistrzowskich tytułów, więc damy z siebie wszystko, żeby i tym razem było podobnie.

Jakub Gerber: Po szutrowym epizodzie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski wracamy do ścigania na nawierzchni asfaltowej, którą nasz „Dees” lubi najbardziej. Oba tegorocznie rajdy rozgrywane na dolnośląskich oesach wygrywaliśmy. Trzy pechowe sytuacje z ostatnich rajdów napisały na ostatni w sezonie Rajd Dolnośląski scenariusz rodem z filmów Hitchcocka. Punktacja w naszej grupie, klasie oraz Pucharze Citroëna ułożyła się w taki sposób, że tym razem tylko zwycięstwo daje nam pewne tytuły mistrzowskie. Rajd Dolnośląski z nową bazą w Polanicy Zdroju oraz z nieco zmodyfikowaną trasą powinien być wspaniałą areną do walki, niewiadomą pozostaje tylko zmienna o tej porze roku pogoda. Mam nadzieję, że nawet jeżeli temperatury nie będą wysokie, to atmosferę skutecznie rozgrzeje doping kibiców, których na Dolnym Śląsku nigdy nie brakowało.

Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn "Eurostudent".

KomentářePřidat komentář