NEO – Petroeltech Rally Team przed Verva Street Racing

15.09.2012

Już trzeci raz z rzędu w samym sercu Warszawy odbędzie się międzynarodowa impreza o nazwie Verva Street Racing. Debiutując w 2010 roku zawody zebrały na starcie 60 pojazdów z różnych odmian motorsportu. Zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad setkę sportowych samochodów, a swoich idoli wspierało dopingiem około 85 tysięcy kibiców. W bieżącym roku również nie zabraknie zawodników z krajowej rajdowej, wyścigowej i driftingowej czołówki, a wśród nich będzie lider tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w kategorii aut przednionapędowych (grupa R) i zarazem w konkurencji Citroen Racing Trophy, krakowianin Jan Chmielewski, który za kierownicą Citroena DS3 R3  reprezentował będzie zespół rajdowy NEO-Petroeltech Rally Team.

Jan Chmielewski: Dzięki zaproszeniu Citroen Polska, drugi rok z rzędu będziemy mieli możliwość zaprezentować się przed niezwykle liczną stołeczną publicznością w naszym Citroenie DS3 R3. Myślę, że imprezy tego typu to wspaniały sposób, aby przybliżyć kibicom czym są rajdy i wyścigi samochodowe, a także pokazać, jak bardzo różnią się między sobą poszczególne odmiany motorsportu. Cieszę się, że w bogatym gronie wyczynowych pojazdów i utytułowanych kierowców znalazło się również miejsce dla naszego zespołu. Zaprezentujemy się w części poświęconej rajdom samochodowym i mimo, że w tego typu imprezach nie chodzi o wynik sportowy, to damy z siebie wszystko, żeby pokazać, że kierowcy rajdowi też potrafią zrobić efektowne show.

Verva Street Racing rozpocznie się w sobotę 15 września o godzinie 9:00. Od 13:30 przewidziano oficjalny start imprezy, a następnie pokazy sportowych pojazdów różnych dyscyplin.

Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn "Eurostudent".

Łukasz Krasowski

KomentářePřidat komentář