Pewag Rally Orlické hory hlásí plnou startovku

05.06.2014

Všichni medailisté ze dvou předchozích soutěží Českomoravského poháru rally, 23 vozů nejsilnější třídy A4, celkem 96 startujících v poli „ostrých“ vozů a jako třešinka na dortu šest vozů v demonstrační  jízdě legend. Mezi touto šesticí najdeme takové skvosty jako Porsche 911 SC, Ford Sierra Cosworth a BMW 1602. Toto vše tvoří víkendové menu pro diváky, kteří najdou cestu do Orlických hor. Podstatnou složkou tohoto menu jsou i rychlostní zkoušky, z nichž je jedna zcela nová, druhá upravená z loňského roku a části páteční večerní zkoušky jsou zase známé z let 2011 a 2012.

Právě páteční test s názvem Olešnice – Hoděčín měl být pro posádky patnáctikilometrovým přivítáním, nakonec ale jeho délka nedosahuje ani pěti kilometrů. Důvodem je nejen nevstřícný, ale dokonce i neférový přístup starosty jedné z dotčených obcí. Jak je vidět, automobilové soutěže ještě bitvu o obhájení své existence zdaleka nevyhrály.

Přijďte se ale určitě podívat, zda loňský triumf obhájí Štěpán Zabloudil, nebo podruhé zvítězí jeden z vítězů předešlých letošních soutěží ČMPR Michal Černý a Martin Šikl, nebo někdo úplně jiný. Slavnostní start a představení posádek začíná na náměstí v Opočně v pátek v 16 hodin a v 18:25 již vyrazí první soutěžící do úvodní rychlostní zkoušky. Cílovou rampu na náměstí v Dobrušce pak ti nejlepší přejedou v sobotu před půl čtvrtou odpoledne. Veškeré informace o třetí soutěži ČMPR – harmonogram, mapy a startovní listina – jsou od včerejšího odpoledne dostupné na webu pořadatelů www.rallyoh.cz.

KomentářePřidat komentář