Pořadatelé barumky vydali RALLY GUIDE

25.06.2012

Necelé tři měsíce před startem populární Barum Czech Rally Zlín vydali pořadatelé Rally Guide 1 neboli Rally průvodce, který na celkem 33 stranách nabízí základní informace k letošnímu již 42. ročníku této významné automobilové soutěže. Letošní zlínská rally se jede v termínu 31. srpna - 2. září 2012 a započítává se do FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC), Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky 2012 (MMCR) a do řady značkových pohárů.

Zlínští organizátoři rozdělili úvodní Rally Guide do celkem 18 kapitol, a to historie rally, kontakty, ubytování, program rally a důležitá data, přihlášky, reklama, trať, servisní zóna, seznamovací jízdy, shakedown, média, pojištění, vozidla, pohostinnost, nabídka prezentace, vydávané materiály, všeobecné informace a slovník – užitečná slova i fráze. Po úvodním proslovu ředitele rally Miloslava Regnera se dozvíte v úvodní kapitole o podrobné historii soutěže, připomenete si celkem jednačtyřicet úspěšných ročníků této významné soutěže včetně loňského ročníku, kdy český jezdec Jan Kopecký zopakoval vítězství ve Zlíně po dvou letech. Nechybí ani galerie vítězů, ve které najdeme celkem čtyři trojnásobné vítěze soutěže. Jsou to Vladimír Hubáček z České republiky, John Haugland z Norska, Enrico Bertone z Itálie a Roman Kresta z České republiky. Dále nahlédnete do kalendářů seriálů FIA Mistrovství Evropy v rally a Intercontinental Rally Challenge 2012. Nechybí kontakty na ředitelství rally, hlavní činovníky a národní sportovní autority. Můžete si přečíst program rally a důležitá data i důležité informace k trati. Chybí zde zákonitě názvy jednotlivých rychlostní zkoušek, které budou odtajněny koncem června na úvodní tiskové konferenci na zlínské radnici podobně jako zvláštní ustanovení.

Novináři naleznou v úvodním Rally průvodci podmínky a pravidla akreditace na letošní ročník, akreditační formulář a publicitu v médiích. V závěru si můžete přečíst všeobecné informace o České republice, řízení vozidla v České republice, všeobecné služby motoristům, zdravotní informace a bezpečnost při sledování rally. V závěru nechybí populární slovník užitečných slov a frází. RALLY GUIDE 1 si můžete stáhnout na oficiální webové stránce na adrese: www.CzechRally.com. Pořadatelé vydají zhruba dva týdny před startem zlínské rally ještě RALLY GUIDE 2 s řadou dalších informací k soutěži.

Roman Ordelt
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín
KomentářePřidat komentář