REVICO–NEO Rally Team przed 41. Rajdem Świdnickim – Krause

09.04.2013

Już w najbliższy weekend na odcinki specjalne powrócą zawodnicy walczący w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Sezon 2013 w krajowych rozgrywkach otworzy 41. edycja Rajdu Świdnickiego–Krause, rozgrywanego na kultowych oesach w Górach Sowich. Na listę zgłoszeń dolnośląskiego klasyka trafiło 48 załóg, w tym Jan Chmielewski i Robert Hundla w barwach REVICO–NEO Rally Team. Krakowsko–myślenicki duet przyklei na swego Citroëna DS3-R3 najwyższy wśród samochodów przednionapędowych numer startowy 17 i będzie walczyć o zwycięstwo w Citroën Racing Trophy Polska, w klasie 5 oraz w powracającej do oficjalnych klasyfikacji sezonu kategorii 2WD.

Jan Chmielewski: Po zimowej przerwie wreszcie wracamy na rajdowe trasy i cieszy mnie to z kilku powodów. Przede wszystkim jestem pełen radości, że dzięki sponsorom lub inaczej mówiąc dzięki osobom, które we mnie wierzą, po raz kolejny będę mógł startować w ciekawym spektaklu, jakim niewątpliwie będą Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2013. Jestem także zadowolony, że na prawy fotel naszego Citroëna DS3-R3 powraca doświadczony Robert Hundla. Dodatkowa radość płynie z faktu, że za kilka dni rozpoczniemy ciekawą rywalizację, a konkurencja w „ośce” będzie w tym sezonie mocna. CRTP rozrośnie się o kolejnego „Deesa”, klasę 5 uzupełni m.in. auto S1600, w ogóle przybędzie „osiek”, więc walka w kategorii 2WD powinna być bardzo zacięta. Obawiamy się, czy aura będzie łaskawa dla kibiców, ale jestem przekonany, że mimo wszystko jak co roku przy trasach w Górach Sowich pojawią się liczne rzesze rajdowych fanów. Przed zawodnikami weekend pełen emocji – trzymajcie za nas kciuki. Zapraszamy wszystkich miłośników motorsportu na pierwszą rundę RSMP – Rajd Świdnicki–Krause!

Robert Hundla: Po dwóch latach przerwy wracam na prawy fotel Janka Chmielewskiego oraz do zespołu REVICO–NEO Rally Team. Cieszę się, że po raz czwarty będę częścią widowiska, jakim jest Citroen Racing Trophy w Polsce. Mam nadzieje z wraz z moim „nowym-starym” kierowcą  będziemy rywalizować o zwycięstwo w CRTP, którego pomimo trzech lat startów nie udało mi się jeszcze zdobyć. Zacięta walka w Pucharze Citroëna zawsze przynosiła wiele radości kibicom oraz stanowiła duże wyzwanie dla zawodników biorących udział w programie przygotowanym przez francuską markę. W rozgrywkach będzie uczestniczyć paru dobrze znanych kierowców, dzięki którym powstanie doskonale widowisko sportowe. Chcę podziękować przy tej okazji Szymkowi Kornickiemu za dwa lata świetnych startów i życzyć mu wielu następnych sukcesów.

Sponsorami zespołu są REVICO, dystrybutor narzędzi marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

KomentářePřidat komentář